İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. eSpor
 3. Beşiktaş Esports 2022 Kış Mevsimi (TCL) Kadrosu Duyuruldu!

Beşiktaş Esports 2022 Kış Mevsimi (TCL) Kadrosu Duyuruldu!

Beşiktaş Esports, 2022 Türkiye League of Legends Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi için hazırlıklarını tamamladı. Kadroda kimler var? İşte Detaylar...

featured

Temsilcimiz Beşiktaş Esports, 2022 League of Legends branşı için hazırlıklarını tamamladı. Kadronun tamamı 1 Ocak 2022 Cumartesi (Bugün) günü Beşiktaş Esports’un resmi sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Beşiktaş Esports, bu zamana kadar League of Legends Türkiye Ligi’nde hiç şampiyonluk tecrübesi yaşayamadı.

Beşiktaş Esports’un 2022 League of Legends Kadrosu

Beşiktaş Esports’un 2022 League of Legends kadrosunda 3 yerli oyuncu ve 2 Güney Koreli oyuncu yer aldı. İşte kadronun listesi tam olarak şöyle oldu;

 • Eren “Lot” Yıldız (Üst Koridor)
 • Kim “BroCColi” Yoon-jae (Ormancı)
 • Mert “MGX” Güvercin (Orta Koridor)
 • Tunahan “Jeyrus” Durmaz (Alt Koridor)
 • Cho “Motive” Se-hee (Destek)

Beşiktaş Esports’un 2022 League of Legends Kadrosunda Yer Alan Oyuncuları Biraz Tanıyalım

 • Eren “Lot” Yıldız

Yerli olan 17 yaşındaki üst koridor oyuncusu Lot, daha önceki sezonlarda ana lig tecrübesi yaşamadı. Akademi takımlarında tecrübelenen genç oyuncu, Türkiye League of Legends 2021 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde İstanbul WildCats akademi takımında şampiyon olmuştu. Önümüzdeki sezonda ise ilk defa ana lig tecrübesi yaşayacak.

 • Kim “BroCColi” Yoon-jae

Güney Koreli olan 22 yaşındaki orman rolünü üstlenen oyuncu, daha önce Güney Kore merkezli ve Hong Kong merkezli takımlarda boy gösterdi. 2021 Kış Mevsimi’nden beridir Türkiye merkezli olan 5Ronin Esports’da tecrübe edindi. Türkiye ligi ile tanışan Güney Koreli oyuncu önümüzdeki sezonda ise Beşiktaş Esports bünyesi altında mücadele edecek. BroCColi’nin daha önce hiç şampiyonluk tecrübesi olmadı.

 • Mert “MGX” Güvercin

Yerli olan orta koridor oyuncusu MGX, daha önce hiç yurtdışı merkezli takımlarda boy göstermedi. 2018 Yaz Mevsimi’nden beridir ligimizde mücadele eden MGX daha önce hiç şampiyonluk tecrübesi yaşamadı.

 • Tunahan “Jeyrus” Durmaz

Yerli olan alt koridor oyuncusu Jeyrus, daha önce hiç yurtdışı merkezli takımlarda boy göstermedi. 2020 Kış Mevsimi’nden beridir akademi ve ana liglerimizde mücadele eden Tunahan, sadece 1 kere şampiyonluk tecrübesi yaşadı. Şampiyonluğunu ise Akademi 2021 Kış Mevsimi’nde Galacticos Akademi takımında bulunurken yaşamıştı.

 • Cho “Motive” Se-hee

20 yaşındaki Güney Koreli genç oyuncu, Sihirdar Vadisi’nde destek rolünde mücadele ediyor. Daha önce ligimizde tecrübe yaşamayan oyuncu, Kore ve Arjantin merkezli takımlarda boy gösterdi. Önümüzdeki sezonda ise ilk defa Beşiktaş Esports bünyesinde Türkiye Şampiyonluk Ligi ile tanışacak. Motive, geçmiş sezonlarda hiç şampiyonluk tecrübesi yaşamadı.

Esporify olarak temsilcimiz Beşiktaş Esports’a 2022 kadrosu için hayırlı olsun diliyor, oyunculara başarılar diliyoruz.

Beşiktaş Esports ile ilgili daha önceki içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

Esporify olarak yetmiş birinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere Beşiktaş Esports’un 2022 League of Legends kadrosundan bahsettik. Umarız hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap