İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. eSpor
 3. BLAST Premier World Final 2021 Başlıyor

BLAST Premier World Final 2021 Başlıyor

featured

Kimi için zorlu, stresli; kimi için heyecan, sevgi ve huzur dolu; kimi için de çalışma, hırs ve başarılarla dolu vs. (anlayacağınız üzere bu kimiler bitmez :) ) 2021 yılına veda ederken yılın son büyük CS:GO turnuvası olan BLAST Premier World Final 2021 heyecanı bizleri sarmış durumda. Dilerseniz turnuvada hangi büyük takımların olduğunu, takımlarda geçen seneki Blast Finaline göre değişiklikleri ve eşleşmeleri size aktaracağım. Hadi başlayalım!

Turnuvada Hangi Takımlar Var, Nasıl Katılım Hakkı Kazandılar ve Ödül Havuzu Ne Kadar?

Bu görkemli turnuvada 8 takım bulunmakta. Sizlere bu takımların bu turnuvaya katılmaya nasıl hak kazandıkları hakkında da kısaca bilgi vermek isterim. Dünya sıralamasına göre sırayla başlıyorum dostlar.

(#… = Dünya Sıralamasındaki Konumu)

 • #1 NAVI: 16 Ağustos ve 12 Eylül tarihleri arasında oynanan ESL Pro Lig sezon 14 turnuvasını şampiyon olarak tamamlamıştı. Ayrıca 24 Kasım ve 28 Kasım tarihleri arasında oynanan BLAST Premier Fall Final etabının da şampiyonu olup buradan gelecek rakiplerinin de işini zora sokmuştur.
 • #2 Vitality: BLAST Premier Dünya sıralamasında ilk 8’e girerek katılım hakkı kazanmıştır.
 • #3 G2: BLAST Premier Dünya sıralamasında ilk 8’e girerek katılım hakkı kazanmıştır.
 • #4 Gambit: BLAST Premier Spring Final 2021 turnuvasında NAVI takımını hem Upper Final hem de Grand Finalde yenerek bu turnuvaya katılım hakkı kazanmıştır.
 • #5 Heroic: 8 Mart ve 11 Nisan tarihleri arasında oynanan ESL Pro Lig Sezon 13 turnuvasını şampiyon olarak tamamladığı için bu turnuvaya katılım hakkı kazanmıştır.
 • #7 NIP: BLAST Premier Dünya sıralamasında ilk 8’e girerek katılım hakkı kazanmıştır.
 • #9 Astralis: BLAST Premier Dünya sıralamasında ilk 8’e girerek katılım hakkı kazanmıştır.
 • #12 Team Liquid: BLAST Premier Dünya sıralamasında ilk 8’e girerek katılım hakkı kazanmıştır.

Görkemli turnuvada ödül havuzu 1.000.000$ olup şampiyonu 500.000$ kazanacaktır.

Geçen Seneki Finale Göre Takımlarda Hangi Oyuncular Değişmiş?

Geçen seneki finalden bu sene 3 takım bulunmaktadır. NAVI, Vitality ve G2. Diğer 5 takımı da geçen seneki final zamanlarında olan kadroları ile sizlere aktaracağım.

BLAST Premier World Final 2021 Turnuva Şeması

Evet dostlar ilk yazımın sonuna geldim. Ben yazarken ve şemaları yaparken eğlendim. Umarım sizlerde yazımı okurken hem bilgi edinmiş hem de eğlenmişsinizdir.

Esporify olarak otuz altıncı yazımız ile karşınızdayız. Sizlere BLAST Premier World Finalinden bahsettik. Umarız hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap