Efsane Olmaya Yakın Esporcular #1 (ScreaM)

 Efsane Olmaya Yakın Esporcular #1 (ScreaM)
Okunuyor Efsane Olmaya Yakın Esporcular #1 (ScreaM)

Dünya genelinde milyarlarca dolarlık bir piyasa ve milyonlarca hayrandan oluşan bir kitleye ulaşmayı başaran e-spor, kendi yıldızlarını ve efsanelerini çıkartıyor. Bazı e-sporcular oynayış tarzları, oyundaki başarıları ve yetenekleri ile diğer oyuncuların önüne geçerek, çok geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başarıyor. İşte bu tip isimlerden birisi de e-spor dünyasının efsaneleri arasına girmesi muhtemel ScreaM nickiyle tanınan e-sporcudur. Counter Strike(CS) ile tanınan ve dünyaca üne sahip olan e-sporculardan birisidir.

Türkiye’de de en çok tanınan CS:GO oyuncularından birisi olan ScreaM, son derece farklı kariyer yapısıyla da dikkat çekiyor. Sürekli ve çok kısa aralıklarla farklı takımlara transfer olması, e-spor tutkunlarını da ikiye bölüyor. Kimi hayranları çok sık takım değiştirmesinden duydukları rahatsızlığı dile getirirken, kimi hayranları ise bu konuyu hiç dert etmiyor. Ne olursa olsun muhteşem vuruşları ve takımlarıyla yakaladığı şampiyonluklar, dereceler ile en unutulmaz e-sporcular arasındaki yerini aldığı da tartışmasız bir gerçektir.

ScreaM Kimdir?

E-spor dünyasının en tanınan isimlerinden birisi olan ScreaM’in gerçek adı ise “Adil Benrlitom”dur. Adil Benrlitom, aslen Fas asıllı olan Belçika vatandaşıdır. 2 Temmuz 1994 tarihinde dünyaya gelen profesyonel CS oyuncusu son derece farklı bir kariyere sahiptir. İlk profesyonel e-sporcu kariyerine ise “Counter Strike:Source” oyunu ile başlamıştır. Profesyonel kariyerinin ilk döneminde “CS:Source” oyununu “3DMax”, “LDLC” gibi takımlarda oynamıştır. İlk şampiyonluk deneyimini de “MaxLAN 2011” turnuvasında CS:Source takımı 3DMax ile kazanmıştır.

2012 yılına gelindiğinde ise kariyerine 4 aylık bir ara verdi. Bu dönemde ise piyasaya sürülen “Counter Strike:Global Offensive” oyununda kendisini geliştirecek antrenmanlara ağırlık verdi. 4 ay süren boşluğun ardından ise CS:GO’daki kariyerine ilk olarak “Epsilson eSports” ile başlasa da bu başlangıç sadece 2 hafta sürdü. Ancak daha sonrasında katıldığı “Millenium”, “Imarginary Gaming” ve “VeryGames” ile önemli başarılara imza attı. Hatta “VeryGames” takımında yakaladığı yüksek kişisel performansı sayesinde de e-spor dünyasında tanınırlılığını arttırmayı başardı. 2013 yılında dünya sıralamasında 7.sıraya kadar çıkma başarısını gösterdi. Daha sonraki dönemde de önemli şampiyonluklar ve bireysel ödüller kazanan ScreaM 2018’in Aralık ayından beri ise “LeftOut” takımında kariyerine devam ediyor. Aynı zamanda da ScreaM canlı yayınları ile hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Esporify olarak yirmi dördüncü yazımız ile karşınızdayız. Sizlere tecrübeli eSporcu Adil ‘ScreaM’ Benrlitom’den bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
Giriş Yap