İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. eSpor
  3. Efsane Olmaya Yakın Esporcular #2 (KennyS)

Efsane Olmaya Yakın Esporcular #2 (KennyS)

featured

E-spor branşında League of Legends ile birlikte en fazla etkileşime sahip ve sporun gelişmesine öncülük eden oyunların başında Counter Strike geliyor. Counter Strike:Source ve Counter Strike:Global Offensive oyunları, dünya genelinde e-sporun gelişimine katkı sağlarken, e-sporun yıldızlarını da ortaya çıkartmıştır. Nitekim e-spor dünyasının en tanınan, en sevilen ve en başarılı isimlerinin çıkış noktası ağırlıklı olarak “Counter Strike:Global Offensive” oyunu oluyor. Bu isimlerden birisi de efsanevi CS:GO oyuncusu KennyS oluyor. KennyS, “Dünyanın En İyi Keskin Nişancı (AWPER) Oyuncusu” olarak kabul ediliyor. Muhteşem vuruşları ile dikkat çene KenneyS, bireysel yetenek ve başarıları kadar takımıyla da birbirinden önemli şampiyonluklar elde etmeyi başarmıştır.

KennyS Kimdir?


Dünyanın her yerinde en ünlü AWP oyuncusu olarak tanınan KennyS’in gerçek adı “Kenney Schrub” olarak biliniyor. 19 Mayıs 1995 tarihinde Fransa’da dünyaya gelen oyuncu 2011 yılından beri uluslar arası statüde profesyonel e-sporcu olarak kariyerine devam ediyor. Profesyonel kariyerine ilk olarak 2011 yılında “Counter Strike:Source” oyunu ile başladı. 1 yıl boyunca “CS:Source” kariyeri sürdüren KennyS, bu kısa zaman dilimi içerisinde çok önemli başarılara imza attı. Bu dönemde 2011 yılında düzenlenen “PxLan #32” turnuvasında şampiyonluk yaşarken, 2012 yılında “VeryGames” ve “Team eXtensive!” takımları ile organizasyonlarda yer aldı.

2012 yılı içinde kariyerinde önemli bir değişiklik yaparak CS:GO oyununa geçiş yaptı. 2012 yılından itibaren “Team LDLC”, “Warmaker”, “ Recursive eSports” ve “Clan Mystik” takımlarında yer aldı. 2014 yılında ise esas tanınırlılığını yakalayacağı ve büyük başarılara imza atacağı Titan takımına transfer oldu. Takımının oyuncusu KennyS, DreamHack Invitational 2 turnuvası şampiyonluğunu kazanmasında önemli rol sahibi olan tecrübeli oyuncu, global en iyi oyuncular sıralamasında 2013 yılında 12.sırada ve 2014 yılında 6.sırada kendisine yer buldu. Sonraki yıllarda ise çalkantılı bir performans sergileyerek bir yıl ilk 10’dan düşerken, bir sonraki yıl yeniden ilk 10’da kendisine yer bulmayı başardı.

KennyS G2 Transferi

Son olarak KennyS G2 takımına transfer oldu. 2017 yılından beri çok önemli şampiyonluklar elde ettiği takımı 2018 yılından beri şampiyonluk elde edebilmekten çok uzakta geziyor. Kısa bir süre öncede G2 takımı tarafından KennyS yedeğe çekildi. Bu gelişimler oyuncunun yeni bir takıma transferinin daha da yüksek ihtimal olduğunu gösteriyor.

Esporify olarak yirmi beşinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere tecrübeli eSporcu Kenney “KennyS” Schrub’dan bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 ay önce

    Worlds best awper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir