1. Ana Sayfa
 2. eSpor
 3. Futbolist Nedir? Futbolist Takımında Kimler Var?

Futbolist Nedir? Futbolist Takımında Kimler Var?

featured

Video oyunlarına yönelik yarışma ve turnuvalarında artık birer profesyonel spor branşı olarak kabul edilmesiyle birlikte bu alanda çok sayıda takım kurulmaya başlandı. Tamamen kurumsal ve profesyonel yapıya sahip olan çok sayıda e-spor takımı bulunuyor. Bunlar arasında bazıları organizasyonlarda yakaladıkları başarılar ile adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Bu takımlardan birisi de Futbolist oluyor. Türkiye’nin e-sporda uluslar arası arenada en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayan nadide takımlardan birisi olan Futbolist takımı, e-spor ile ilgili olan herkesin bildiği büyük takımlardan birisidir.

Futbolist Hakkında

Futbolist, Türkiye’nin en popüler e-spor takımlarından birisidir. Ayrıca pek çok ilki de tarihinde barındıran bir e-spor takımıdır. Futbolist takımı 2016 yılında kurulmuştur. 2016 yılında kurulduğunda öncelikli oyun alanı “PES” video oyunu üzerine kuruluydu. Ancak zaman içerisinde diğer video oyun kategorilerinde de yer almaya başlayarak, önemli başarılara imza attı.

Futbolist takımı, her geçen gün büyümeye ve tüm dünyada adını duyurmaya devam ediyor. Çok önemli ödül ve kupalara sahip olan Futbolist takımı, e-spor dalındaki turnuva ve organizasyonlarının en çok aranan ve en fazla heyecanlandıran takımları arasında yer alıyor. Futbolist, 2016 yılında kurulduğunda sınırlı ölçekte olan e-spor branşı artık 9 farklı branşa çıkmıştır. 9 farklı e-spor branşında oyuncularıyla yer alan Futbolist takımı bugün tam 43 oyuncudan oluşan büyük bir ailedir.

Futbolist E-Spor Takımları

Futbolist’in yer aldığı 9 farklı branşın her birinde farklı ekipleri/oyuncuları bulunuyor. Her biri yer aldığı branştaki video oyununda elde ettikleri başarılarıyla dikkat çeken isimlerden oluşuyor.

İşte Futbolist takımı oyuncuları;

 • FIFA(FUT) Futbolist oyuncuları; Ege Arseven, Cem Esentürk, Cem Zümbülyuva, İsmail Can “Isopowerr” Yerinde, Mert Altıntop, Saksham Rattan, Siddh Chandarana ve Tuna Yurdakul,
 • FIFA(PRO Clubs); Akif Cemre Abay, Berat Aydın, Bulut Aladağ, Burak Uzun, Caner Börekçi, Çağkan Işıksoy, Emir Çiftçioğlu, Ergin Arslan, Erguvani Balcı, Furkan Türedi, Gökhan Kantaş, Kevin Hoffman, Mirant Gülüştür, Oğuzhan Gergin, Organ Dilek, Seçkin Sönmez, Sercan Menekşe, Timur Ateş,
 • Hearthstone; Batu Paksoy,
 • Heartstone/TFT/LOR; Kaan Çekli,
 • PES; Ali Doğan Barutçu,
 • PUBG Mobile; Onur Koç, Alper Umut Can Ayyıldız, Hasan Hüseyin Öruç, Mehmet Ali İnan
 • Rocket League; Ali Buğrahan Burguoğlu, İbrahim Karaca, Kaan Şimşek,
 • TEKKEN; Selçuk Sağlam,
 • TFT; Yasemin Sonüstün,
 • Valorant; Buğra Doğan Kiraz, Emre Demirci, İbrahim Temizel, Doğukan Balaban, Ufuk Göktaş

Esporify olarak on birinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere Futbolist eSpor takımından bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap