1. Ana Sayfa
 2. eSpor
 3. Galatasaray E-Spor

Galatasaray E-Spor

featured

Galatasaray E-Spor, Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden birisi olan Galatasaray Spor Kulübü tarafından kurulmuş bir elektronik spor takımıdır. 29 Kasım 2016 tarihinde kurulan Galatasaray E-Spor takımının ana oyunu League of Legends oyunudur. Ayrıca Galatasaray E-Spor takımı, kurulduğu tarihten beri “Şampiyonluk Ligi” takımı olarak mücadele etmektedir.

Kurulduğu günden bu yana çok fazla çalkantılı olay içerisinde kalan Galatasaray E-Spor takımı, henüz Şampiyonluk Liginde şampiyonluk elde edebilme başarısını yakalamamıştır. 2016’da kurulan Galatasaray E-Spor takımının ilk sezonu büyük hayal kırıklığı yaratmış ve takım küme düşerek, bir sonraki sezonda Yükselme Ligi’nde oynamıştır. Bir sonraki sezonda da Yükselme Ligi’nde başarı göstermeyince Galatasaray yönetimi tarafından bu takımın kapatılmasına ve diğer e-spor branşlarıyla devam edilmesine karar verilmişti.

Galatasaray E-Spor takımı 2019 yılında “franchising” sistemi ile birlikte yeniden Şampiyonluk Ligi’nde yer almaya hak kazandı. Ancak bu sezonu da 5.sırada tamamladı ve play off serisinde ezeli rakibi 1907 Fenerbahçe E-Spor takımına 3-0’lık skorla yenildi. 2019 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’ni ise üçüncü sırada tamamlayarak, şu ana kadar ki en büyük başarısını elde etti.

Galatasaray E-Spor 1 Yıl Men Cezası Aldı

Galatasaray E-Spor takımı bu başarısızlıkların üzerine bir de 2020 yılında takımda yer alan ilk olarak “Hioss” ardından da “Taikiki” ve “Tolerant” tarafından sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla oyuncularına paralarını ödemediği ortaya çıktı. Riot Games tarafından gerçekleştirilen inceleme neticesinde de Galatasaray E-Spor takımı 1 yıllık mevsimden men cezası aldı. Bu olayların ardından Galatasaray E-Spor takımı tarafından köklü bir yönetim değişimi gerçekleştirildi. Bu sayede 2020 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde mücadele etse de bu defada 8.sırada yer alarak, play off bileti alamadı. 2021 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde ise normal sezonu dördüncü sırada tamamlamış ancak yarı finalde “İstanbul Wildcats” takımına 3-2 yenilerek, yine şampiyonluk umudunu kaybetmiştir.

Galatasaray E-Spor Oyuncuları

Galatasaray E-Spor takımı 2021 yılında daha güçlü ve daha dinamik ekibiyle yeniden Şampiyonluk Liginde şampiyonluk kovalamayı hedefliyor.

Galatasaray E-Spor oyuncuları ise;

 • Heo Young-Cheol “Irean” (KOÇ),
 • Berkalp Kaan Yılmazoğlu “MightySultan” (Takım Menajeri),
 • Kim Chae-Hee “Crazy” (Üst Koridor),
 • Berkant Kayhan “Luana” (Üst Koridor),
 • Berk Kocaman “Mojito” (Ormancı),
 • Onur Can Demirol “Bolulu” (Orta Koridor),
 • Mustafa Berk Baraklı “Ruvelius” (Nişancı),
 • Ege Acar Koparal “Padden” (Nişancı),
 • Onur Ünalan “Zergsting” ( Alt Koridor),
 • Noh Jin-Uk “Alive” (Alt Koridor)

Şeklindedir.

Esporify olarak on beşinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere Galatasaray eSpor takımından bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 5 ay önce

  GS espordan bahsetmişken zula takımının gecen sene yapmış olduğu sportmenlik dışı davranışını ele almamak olmaz.Scooby adlı oyuncunun finallerde rakip tsye girip info edinmesi etik dışı bi davranıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir