1. Ana Sayfa
  2. eSpor
  3. Galatasaray Esports Yeniden FPS Dünyasına Girmek İstiyor!

Galatasaray Esports Yeniden FPS Dünyasına Girmek İstiyor!

Galatasaray Esports hangi fps oyununda branş açmak istiyor? İşte Detaylar...

featured

Türkiye merkezli Galatasaray Spor Kulübü’nün kurmuş olduğu eSpor branşı, 29 Kasım 2016 Salı günü açıldı. Galatasaray 2016’dan günümüze kadar Zula, Wolfteam, Fifa, Pes, NBA2K ve PUBG takımlarını kurdu. Zula ve Wolfteam’den sonra tekrar FPS dünyasına giriş yapmak istiyor.

Galatasaray Esports’un FPS Dünyasındaki Başarıları Nedir?

2016’dan bu yana Zula ve Wolfteam oyunlarında boy gösteren takım, Zula eSpor’unda ilk 4 arka arkaya şampiyon oldu. Daha sonraki sezonlarda da 2 şampiyonluk daha kazandı. Wolfteam eSpor’unda ise 2019 sezonunda şampiyon olmuştu. Galatasaray Esports’un böylelikle FPS dünyasındaki karnesinde toplam 7 kez şampiyonluk kaydı vardır.

Galatasaray Esports Hangi FPS Oyunuyla Dönüş Yapacak?

Galatasaray Esports, Zula ve Wolfteam’den sonraki rotası Valorant oldu. Galatasaray’ın League of Legends ve Valorant menajeri olan Berkalp Kaan “MightySultan” Yılmazoğlu’nun konu ile ilgili açıklaması aşağıdaki Twitter ekinde yer almaktadır.

Şu an için Galatasaray Esports’un Valorant branşına destek sağlayan tek sponsorun Yemeksepeti olduğu biliniyor.

Temsilcimiz Galatasaray Esports’a Valorant dünyasında başarılar diliyoruz.

Esporify olarak altmış birinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere temsilcimiz Galatasaray Esports’un fps dünyasına tekrardan hazırlanışından bahsettik. Umarız hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap