İsmailcan Dörtkardeş, Namıdeğer Xantares Kimdir?

 İsmailcan Dörtkardeş, Namıdeğer Xantares Kimdir?
Okunuyor İsmailcan Dörtkardeş, Namıdeğer Xantares Kimdir?

E-spor dünyasının en önemli ve en popüler isimleri arasında yer alan Xantares en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Son dönemde başarılı oyunları, ilgi çeken canlı yayınlarıyla tanınan ve Xantares adıyla bilinen popüler e-sporcunun gerçek adı İsmailcan Dörtkardeş’tir. Türk ve Makedon profesyonel e-spor oyuncusu olan İsmailcan, oyunlarda ve yayınlarda “Xantares” nickname ile yer alıyor.

Türkiye’nin en çok tanınan Counter Strike:Global Offensive(CS:GO) oyuncusu olan Xantares, uluslar arası başarılarıyla da ününü tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Dünyanın her yerinde e-spor ile ilgili olan herkes tarafından tanınan bir isim haline gelen Xantares, canlı yayınları üzerinden de hayranlarıyla oldukça keyifli zamanlar geçirmektedir.

Xantares Kariyeri

Gerçek adı İsmailcan Dörtkardeş olan Xantares, 7 Ağustos 1995 tarihinde dünyaya gelmiştir. İlk oyun deneyimini “Counter Strike 1.6” oyunuyla yaşayan İsmailcan, aynı zamanda da profesyonel e-sporculuk kariyerine de bu oyunla başlamıştır. Xantares 2012 ile 2014 yılları arasında “HWA Gaming” kadrosunda yer almıştı. 2015 ile 2018 tarihleri arasında ise adını da tüm dünyaya duyurmasında önemli etkisi bulunan Space Soldiers takımına dahil oldu. Space Soldiers E-Spor takımı ile birbirinden önemli uluslar arası başarılara imza atan Xantares, bu başarı hikayesinde önemli bir pay sahibi olmuştur. Hatta Space Soldiers takımında oynadığı dönemde “HLTV.org” tarafından haftalık olarak güncellenen dünyanın en iyi takımları sırasında 2018’in Mart ve Nisan döneminde 12.sıraya kadar çıkma başarısını göstermiştir.

23 Aralık 2018 ile 1 Ağusto 2021 tarihleri arasında yer alan “BIG Clan” isimli e-spor takımıyla elde ettiği önemli başarılar bulunuyor. Öyle ki BIG Clan takımı ile birlikte Xantares 2020’nin Haziran ayından Ağustos ayı sonuna kadar dünya takım sıralamasında ilk sırada yer almayı başardı. 2021 yılı Ağustos ayı içerisinde ise BIG Clan takımından ayrılarak, Türk ekibi “Eternal Fire” takımının kadrosuna dahil oldu.

Xantares Nerede Yayın Yapıyor?

E-spor turnuvalarında çok önemli başarılara imza atan Xantares şu ana kadar katıldığı turnuvalardan tam 319 bin 685 dolar kazanç elde etmeyi başarmıştır. Güncel olarak Xantares Twitch platformu üzerinden düzenli canlı yayınlarda yapıyor.

Esporify olarak yirmi üçüncü yazımız ile karşınızdayız. Sizlere tecrübeli yerli eSporcu İsmailcan “Xantares” Dörtkardeş’den bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
Giriş Yap