İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. eSpor
 3. Fifa E-spor Takımı Parla Esports FPS Dünyasına Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

Fifa E-spor Takımı Parla Esports FPS Dünyasına Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

featured

2021 başlarında kurulan Almanya merkezli Parla Esports, sadece Fifa üzerine odaklandı. Parla Esports, 5 Ağustos 2021 tarihinde oyunun üreticisi olan EA Sports tarafından tescilli FIFA E-spor takımı olarak ilan edilmişti.

Bünyesine Ömer Burak “Sakafacts” Saka ve Erhan “RevengerRyan” Turunç gibi önemli yayıncıları katarak eSpor dünyasındaki ilk adımlarını atmaya başlamıştı. Fifa severleri tarafından tanınan 2 yayıncı Parla Esports takımına dahil oldu.

Kısa bir süre önce Parla Esports, ilk defa moba ve mobil dünyasına ilk adımını atmış oldu. Riot Games’in moba oyunu olan League of Legends’in mobil sürümü olan League of Legends: Wild Rift oyununda takımını kurdu ve mobil eSpor dünyasında ilk adımlarını atmaya başladı.

Parla Esports Oyuncusu Ünlü Televizyon Kanalındaki Bir Programa Katılmıştı!

Az önce adını andığımız Ömer Burak “Sakafacts” Saka takvimler 1 Mayıs 2021 Cumartesi gününü gösterirken BeIN SPORTS HD1 kanalında yayınlanan Gamer programına konuk olmuştu. Programın alt başlıkları ise şöyle olmuştu;

 • Parla Sports’tan Burak Saka’yla FIFA 21
 • MotoGP 21 incelemesi
 • Nostalji köşesi: Half-Life

Sakafacts, Gamer programına konuk olarak takımı adına güzel bir başarıya el atmıştı.

Parla Esports Hangi FPS Oyununda Boy Gösterecek?

Fifa ve Wild Rift sektöründen sonra Parla Esports, FPS dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Bazı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre ilk FPS takımını kurmak üzere olan Parla Esports, son zamanlarda eSpor adına önemli yollar kat eden Riot Games’in FPS oyunu olan Valorant’ı seçti.

Parla Esports Valorant Takımında Kimler Var?

Bazı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Parla Esports’un ilk FPS takımı olan Valorant takımında 5 yerli oyuncu yer alacak. İsimleri şu şekilde teyit aldık;

 • Aytaç “JaqaRa” Karateke
 • Görkem “Gbs” Sarı
 • Eren “Crewen” Sargın
 • Kılıç “death” Aydemir
 • Furkan “Pachenko” Sarıgül

Tarafımıza henüz koç hakkında bir bilgi gelmedi. Gelişmeler oldukça sizlerin huzurunuza sunmaya devam edeceğiz.

Türkiye merkezli temsilcimiz Parla Esports takımını FPS dünyasına istediği hedeflere ulaşması dileğiyle başarılar diliyoruz.

Esporify olarak otuz ikinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere temsilcimiz Parla Esports’un FPS dünyasına hazırlanışından bahsettik. Umarız hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir