Semih Selvi ‘LEGOO’ Kimdir? Twitch ve Legoo

 Semih Selvi ‘LEGOO’ Kimdir? Twitch ve Legoo
Okunuyor Semih Selvi ‘LEGOO’ Kimdir? Twitch ve Legoo

Son yıllarda dijital yayın platformları oldukça yoğun talep görüyor. Özellikle içerik üreticileri, e-spor oyuncuları ve çok daha fazlası kolaylıkla bu platformlardan kendi yayınlarını açarak, geniş kitlelere canlı yayınlar yapabiliyor. Özellikle video oyunlarının yoğun ilgi gördüğü canlı yayın platformları arasında Twitch en dikkat çeken platform oluyor. Son dönemde en “hype” yani en fazla ilgi çeken video oyunlarının başında da “Valorant” oyunu gelirken, bu oyunda bazı öne çıkan isimler daha fazla izleniyor. İşte Semih Selvi yani namı diğer LEGOO da bu isimlerden birisidir.

Semih Selvi Kimdir?

Semih Selvi yani LEGOO, Twitch Türkiye’nin en çok izlenen yayıncıları arasında kendisine yer buluyor. Son dönemde çok geniş hayran kitleleri yakalayan ve her canlı yayınında yüksek izlenme sayılarını yakalayan Semih Selvi bir e-sporcudur. E-Spor alanında Valorant oynayan ve bu konuda da hayli başarılı olan LEGOO profesyonel bir e-spor takımı olan BBL E-Sports takımında da mücadele etmektedir.

BBL E-sports takımı yine Türkiye’nin en popüler ve en sevilen yayıncıları tarafından kurulmuş olan bir e-spor takımıdır. BBL E-spor takımı 2020 yılında “Kendine Müzisyen(Kemalcan Parlak)”, “WTcN(Ferit Karakaya)”, “Uthenera(Şükrü Şentürk)”, “oid(Okan İlker Demirel)” tarafından kurulmuştur. Bu takımın önemli oyuncularından birisi haline gelen Semih Selvi oldukça geniş bir hayran kitlesine de sahiptir.

Semih Selvi 26 yaşında profesyonel bir e-spor oyuncusudur. Daha önce Counter Strike: Global Offensive(CS:GO) kariyerine sahip olan Semih Selvi, şimdilerde ise profesyonel bir Valorant oyuncusudur. Nitekim şu anda da BBL E-Spor takımının Valorant kadrosunda yer almakta ve “Raze” karakteriyle düellocu bir karakter oynamaktadır. Ayrıca şu anki takımı BBL E-Spor ile Türkiye’nin ilk “Valorant First Strike Türkiye Şampiyonu” olmuştur. Aslan burcu olan Semih Selvi Lüleburgaz’lıdır.

LEGOO Nerede Yayın Açıyor?

Çoğu kişinin adını bilmediği LEGOO yani Semih Selvi, yayınlarını dünyanın en büyük ve en popüler canlı yayın platformu Twitch platformunda açmaktadır. LEGOO Twitch kanalında hem oyunlar oynamakta hem de canlı yayınlarına gelen izleyicileri ve yanı sıra ekibiyle son derece eğlenceli ve keyifli muhabbetler sunmaktadır.

Esporify olarak yirminci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere yerli eSporcu Semih ‘LEGOO’ Selvi’den bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
Giriş Yap