İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. eSpor
  3. Supermassive Blaze Esports’ta Ayrılıklar Başladı!

Supermassive Blaze Esports’ta Ayrılıklar Başladı!

1 oyuncu ve 1 koç veda etti. İşte Detaylar...

featured

Türkiye merkezli Supermassive Esports ve Blaze Esports’un işbirliği ile birleşen organizasyonlar ismini Supermassive Blaze Esports olarak güncellemişti. Valorant kadrosunda 5 yerli oyuncu ve 1 yerli koç olmak üzere toplam 6 yerli tecrübeli isimleri kadrosuna katmıştı.

Takıma Veda Eden İsimler Ne Oldu?

Supermassive Blaze Esports kadrosundan veda eden iki isim şöyle oldu;

  • Melih “pAura” Karaduran
  • Mert “9999” Turna (Koç)
Melih “pAura” Karaduran

pAura daha önce İspanya merkezli Team Heretics takımında mücadele etmişti. Team Heretics’ten ayrılan pAura, 2021 Mayıs ayında Türkiye merkezli Supermassive Esports ile anlaşmıştı. Team Heretics döneminde toplam 7 kere şampiyonluk tecrübesi yaşarken, Supermassive Blaze Esports döneminde sadece 1 kere şampiyonluk tecrübesi yaşadı.

21 Aralık 2021 Salı günü Supermassive Blaze Esports bünyesinden ayrılan pAura, yeni takım arayışına çıktı.

Mert “9999” Turna

Daha önce hiç profesyonel olarak tecrübe yaşamayan 25 yaşındaki koç, Supermassive Blaze Esports ile tanıştı. Kısa dönem içerisinde koçluk görevini üstlenen 9999, sadece 1 kere şampiyonluk tecrübesi yaşadı. pAura ile aynı zamanda takıma katılmış ve dün itibariyle yeni takım arayışına çıktı.

Tecrübeli koç, Supermassive Blaze Esports bünyesinden şu sözleriyle veda etti;

Herkese merhaba, Supermassive Blaze ile olan sözleşmem sona erdi. Kısa sürede gerçekten etkileyici ve yoğun bir tempoyla kariyerimi taçlandırdığımı düşünüyorum. Anonim olarak başladığım ve yeterince tecrübe kazandığım bu yolda kısa sürede istikrarlı bir şekilde çalışırsanız neler olabileceğini herkese gösterdim. Bana güvendiğiniz için teşekkürler. Avrupa/Türkiye organizasyonlu teklifleri önümüzdeki sezon için değerlendiriyorum.

Temsilcilerimize önlerindeki kariyerleri için başarılar diliyoruz.

Esporify olarak elli yedinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere temsilcimiz Supermassive Blaze Esports’taki ayrılıklardan bahsettik. Umarız hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap