Ünlü Yayıncı Shroud Kimdir?

 Ünlü Yayıncı Shroud Kimdir?
Okunuyor Ünlü Yayıncı Shroud Kimdir?

Dünyanın en çok tanınan FPS oyuncusu ve çevrimiçi yayıncısı konumunda bulunan Shroud, en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Günümüzün en büyük global canlı yayın platformu Twitch üzerinde canlı yayınlar açan Shroud en fazla aboneye ve en fazla takipçiye sahip yayıncılar arasında yer alıyor.

Bir dönem profesyonel e-sporcu olarak turnuva ve organizasyonlara katılan Shroud, şu sıralar sadece Twitch üzerinden yaptığı yayınlarına ağırlık veriyor. Dünyanın her yerinden hayran kitlesine sahip lan Shroud’un gerçek adı ise “Micheal Grzesiek” şeklindedir. Micheal 2 Haziran 1994 doğumlu bir Polonya asıllı Kanadalı’dır.

Shroud E-Spor Kariyeri

Shroud, tüm dünyada profesyonel “Counter Strike: Global Offensive(CS:GO) oyuncusu olarak tanınmaya başlamıştır. Proesyonel e-sporcu kariyerine CS:GO oyununda “Exertus” ve “Manajuma” gibi takımlar ile başlamıştır. Daha sonra esas çıkışını yakalamasını sağlayacak “Cloud9 E-Spor” takımına katılmıştır. Cloud9 takımı ile katıldığı turnuvalardan “ESL One Cologne 2017” turnuvasında ikincilik, “ESL Pro League Sezon 4” organizasyonunda birincilik derecelerini elde etmeyi başardı. 2018 ile birlikte Cloud9 takımında biraz daha geri planda yer almaya başlayan Shroud CS:GO kariyerine 18 Nisan 2018 tarihinde Cloud9 takımından ayrılarak, son verdi. Bu ayrılış onun CS:GO oyunundan tamamen ayrılmasına da vesile oldu.

Shroud Twitch Kariyeri

Cloud9 takımından ayrıldıktan sonra Shroud Twitch yayınlarına daha fazla ağırlık vermeye başladı. Twitch kanalında FPS oyunlarına pek yer vermeyen Shroud daha çok “battle royale” oyunları oynamayı tercih ediyor. Shroud, Twitch kanalında “PUBG”, “COD”, “Rainbow Six” ve “Apex Legends” gibi oyunları oynamayı tercih ediyor. Özellikle Apex Legends ile birlikte dünya genelinde oldukça geniş bir kitleye ulaşma başarısını gösterdi.

Twitch’in günümüzde en çok izlenen sayılı yayıncılarından birisi haline gelen Shroud, 9.5 milyon takipçiye sahiptir. Hatta kısa bir süre önce Twitch’te abone rekoru kırarak, 100 bin abone bandını geçmeyi başardı. Böylelikle Twitch platformunda abonelik sayısı yönünden en yakın rakibini ikiye katlayarak, kırılması zor bir rekora imza atmış oldu. 2019 yılında ise “Esports Ödülleri” töreninde “Yılın İçerik Yaratıcısı” kategorisinde de ödülün sahibi oldu.

Esporify olarak on dokuzuncu yazımız ile karşınızdayız. Sizlere ünlü esporcu ve gelmiş geçmiş en tecrübeli eSporculardan biri olan Shroud’dan bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
Giriş Yap