İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 2021 Twitch’in En Çok İzlenenleri Duyuruldu!

2021 Twitch’in En Çok İzlenenleri Duyuruldu!

Twitch'in 2021 yılında en çok izlenen kategorileri listelendi. İşte Detaylar...

featured

ABD merkezli şirket olan Twitch, Haziran 2011 döneminde kurulmuştur. Kurucuları ise Justin.tv sahiplerinden olan Justin Kan ve Emmet Shear’dır. Twitch her ay 40 milyondan fazla kitleye hitap etmektedir. Twitch’in ortalama izlenme süresi ise 1.5 saate kadar belirlenmiştir. ABD’nin en büyük internet trafiği çeken 4. kaynak olarak Twitch olarak listelenmiştir. Twitch ilk defa 2011 Temmuz döneminmde ortaklık programını başlatmış ve 4 bin üyeye ulaşmıştır. YouTube ile de çalışmalara başlamıştır.

Twitch şirketi, 2014’ün ilk çeyreğinde Amazon tarafından tamı tamına 970 milyon dolar karşılığında satın alınmıştır. Amazon’un satın almasıyla birlikte abonelik hizmetlerine Amazon Prime’da eklenerek kitle dostu bir özellik getirildi.

Twitch’in 2020 verilerine göre, yaklaşık 7.5 milyon yayıncıya hizmet verdi. 24 saat diliminde ise 15 milyon, 30 günlük diliminde ise 140 milyona kadar kitleye hitap ettiğini açıklamıştır.

Twitch konsol platformları hariç tüm platformlara hitap ediyor. Twitch’in CEO’su konsol platformları için bir açıklama yayımlamıştı. O açıklama şöyle oldu; “Her platformdan insanların sevdiği oyunlarını izleyebilmesi için orada da olmak istiyoruz.” sözleriyle konsol platformuna hitap eden açıklamayı dile getirmiştir.

2021 Twitch’in En Çok İzlenenleri Listesi Nasıl Oldu?

İşte 2021 Twitch’in en çok izlenenlerine hitap eden liste şöyle oldu;

2021 Twitch İstatistikleri

Esporify olarak altmış ikinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere Twitch’in 2021 yılına ait istatistiklerinden bahsettik. Umarız hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap