En İyi Oyuncu Ekran Kartları

 En İyi Oyuncu Ekran Kartları
Okunuyor En İyi Oyuncu Ekran Kartları

İyi bir e-sporcu olmak, bilgisayar oyunlarında kendini geliştirmek ve başarıya ulaşmak için yeteneğe sahip olmak gerekir. Ancak oyun içerisinde oyun mekaniğine göre verilen reflekslere ve tekniklere anlık olarak yanıt veremeyecek ve bu performansa uyum sağlamayacak donanımlar, önlenemez bir şekilde performansı düşürür. Dolayısıyla en az yetenek kadar bir oyunda başarılı performans gösterebilmek için bilgisayar donanımının da buna uyum sağlayabiliyor olması gerekir. Bilgisayar oyuncuları veya e-sporcular için en önemli donanım bileşeni ekran kartlarıdır. Oyun ekranındaki en ufak bir faktörün dahi kaçırılmayacağı ve sorunsuz görüntüyü işleme kabiliyetine sahip olan en iyi oyuncu ekran kartları ile oyun performansını arttırabilmek mümkündür.

En İyi Oyuncu Ekran Kartları Hangileri?

Bilgisayar oyunlarını daha iyi, daha yüksek performanslı ve yanı sıra daha keyifli bir şekilde oynayabilmek oyun içi değişkenlere göre alınacak en iyi görüntü ile mümkün olabilir. Bu sebeple de bilgisayar oyunlarına yönelik donanım seçimlerinde en iyi oyuncu ekran kartları daha fazla titiz şekilde seçilmelidir.

Nvidia GeForce RTX 3090 Ekran Kartı

Günümüzde en iyi oyuncu ekran kartları arasında 2021 yılına Nvidia GeForce RTX 3090 ekran kartı dikkat çekiyor. Dünyanın en hızlı GPU çekirdeğine sahip olan ekran kartı oyunculara 4K ve hatta 8K ekran çözünürlüğü kalitesinde dahi en ufak sorun veya takılma yaşatmadan yüksek performanslı bir akış sunabilme kapasitesine sahiptir. 24 GB VRAM boyutuna sahip olması görüntü işlemesini hızlandırırken yüksek güç gerekli olan profesyonel yazılımlarda muadillerine oranla 30% oranında daha hız performansı sunmaktadır.

AMD Radeon RX 6900 XT Ekran Kartı

256 bit bellek arayüzü genişliği ve 512 GB/s bellek bant genişliğine sahip olan AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı 5.120 birim GPU çekirdeğine sahiptir. 16 GB VRAM boyutuna sahip olan 6900 XT, GeForce RTX 3090 ekran kartına göre çok daha düşük bir güç gereksinimine ihtiyaç duymaktadır. 17 bin dolardan satışa sunulan ekran kartı ciddi rekabet içerisinde olduğu RTX 3090 ekran kartına göre 500 dolar gibi bir rakamla çok daha ekonomiktir.

Esporify olarak dördüncü yazımız ile karşınızdayız. Sizlere en iyi oyuncu ekran kartlarından bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
2
Giriş Yap