En İyi Oyuncu Kameraları

 En İyi Oyuncu Kameraları
Okunuyor En İyi Oyuncu Kameraları

Oyun tutkunları için özel olarak geliştirilen donanım bileşenleri, oyun keyfini bir adım öteye taşıyor. Gelişmiş özellikleriyle oyuncuların, oyun sırasındaki ihtiyaçlarına yanıt veren bileşenler arasında kameralarda yer alıyor. İnteraktif yapıya bürünen günümüz bilgisayar oyunlarına yönelik olarak geliştirilen kameralar ile oyun içi etkileşimi de arttırıyor. Ayrıca günümüzde popüler olan bilgisayar oyuncularının yayın yapmak içinde yüksek performanslı bir verimlilik elde edebilmelerine yardımcı oluyor. Oyun oynarken, yayın yapmak maksadıyla kullanıma uygunluğu ve yüksek kalitesiyle dikkat çeken en iyi oyuncu kameraları ile kaliteli yayınlar yapılabiliyor.

Logitech C922 Pro Stream 1080P Gaming Oyuncu Kamerası

Oyun bileşenleri konusunda dünyanın en iyi markası konumunda bulunan Logitech tarafından geliştirilen “Logitech C922 Pro Stream” ürünü, en iyi oyuncu kameraları arasında yer alıyor. 16 MP ile 20 MP aralığında kamera çözünürlük kalitesine sahip olan ve “Ultra HD” çözünürlük standardı bulunan kamera, akış ve kayıt için optimize edilmiştir. Twitch ve Youtube gibi yayın platformlarında oyun oynarken gerçekleştirilecek yayınlarda yüksek kapasiteli bir kalite standardı sunuyor. 30 FPS için 1080p, 60 FPS için 720p “Full HD” akış sağlıyor.

Otomatik olarak ışık düzeltme fonksiyonu sayesinde loş ışıkta dahi en net video çekimlerinin gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Döner altlığa sahip ve tam ayarlanabilirliği bulunan masaüstü tripodu bulunuyor. Klipsli halde 29 mm yükseklik, 95 mm genişlik ve 24 mm derinlik ölçüleriyle fazla yer kaplamadan en işlevsel çekim ve yayın yapabilme kabiliyeti sağlıyor. Logitech teknolojisine sahip en iyi oyuncu kameraları arasındaki bu cihaz ortalama bin 500 TL civarında satışa sunuluyor.

Microsoft Lifecam Cinema H5D Oyuncu Kamerası

Microsoft tarafından geliştirilen ve her türlü ışık koşulunda en kaliteli çekim kabiliyetini sağlayan Lifecam Cinema H5D oyuncu kamerası, en iyi oyuncu kameraları arasında yer alıyor. Otomatik görüntü keskinleştirme özelliği bulunan kamerada ayrıca “TrueColor” teknolojisi de bulunuyor. Böylelikle yüksek başarı yüzdesiyle otomatik netleştirme yapabilme imkanı sağlıyor. Bu sayede yakın plan çekimler açısından en verimli performansı elde etmeyi sağlıyor. 720p kalitesinde görüntü akışı sağlayan ve 360 derece dönebilme özelliğine sahip kamera, oyuncuların ağırlıklı olarak az ışıklı ortamda yaptıkları yayınlar için son derece ideal. Satış fiyatı ise ortalama olarak 315 TL civarındadır.

Logitech Brio 4K Ultra HD Oyuncu Kamerası

Yayınlarında aldığı görüntü kalitesini en yüksek seviyeye taşımak için bütçesini yüksek tutanlara hitap eden bir cihazdır. Logitech teknolojisiyle geliştirilen Brio 4K Ultra HD oyuncu kamerası, 4K görüntü kalitesinde yayın yapabilme imkanı sağlıyor. Tüm detayları 4K kalitesinde yakalayan en iyi oyuncu kameraları arasında gösterilen kamera, mükemmel çözünürlük performansı veriyor. Yayınlarda 30 FPS için 4K Ultra HD, 30 FPS-60FPS için 1080p şeklinde görüntü kalitesi seçim şansı sağlamaktadır.

Görüş alanının ayarlanabiliyor olmasının haricinde 65 derece, 78 derece ve 90 derece görüş açısı seçeneklerine de sahiptir. Kameranın satış fiyatı ise yaklaşık 2 bin 500 TL civarındadır.

Viewsonic VB-CAM 001 1080p Oyuncu Kamerası

Oyun tutkunlarının Twitch veya Youtube gibi platformlarda yayın yaparken en yüksek performansı elde etmelerini sağlayan kameralardan birisidir. En iyi oyuncu kameraları arasında gösterilen Viewsonic VB-CAM 001 1080p oyuncu kamerası ultra geniş özelliğine sahiptir. 120 derecelik geniş görüş açısında 1080p çözünürlük kalitesi sunmasıyla dar alana sıkışan görüntü sorununu da ortadan kaldırıyor. Gürültü azaltıcı dahili mikrofonu ve “WDR” arka ışık kontrolcüsü ile her ortamdaki koşula uygun olarak yayınların oyun oynarken yapılabilmesine yardımcı oluyor. Ortalama olarak bin 300 TL’lik bir satış fiyatına sahiptir.

Monster Pusat Oyuncu Kamerası

Türkiye’de oyun tutkunlarının donanım bileşenleri konusunda en çok tercih ettiği markalardan birisi de Monster’dir. Herkesin yakından bildiği markalardan birisi olan Monster tarafından geliştirilen oyuncu kamerası da, günümüzün en iyi oyuncu kameraları arasında gösteriliyor. Temelinde oyuncuları yakalamayı hedefleyecek şekilde bir geliştirme ve tasarıma sahip olan kamera, oyun yayınlarını daha da ileriye taşıyor.

1920*1080 video çözünürlük kalitesine sahip olan Monster Pusat oyuncu kamerası, gelişmiş yazılımı sayesinde oyun canlı yayınları sırasında oyun performansının da asla olumsuz şekilde etkilenmesine neden olmuyor. Monster’in oyun yayıncılarına yönelik ürettiği kamera, ortalama olarak 400 TL civarında satış fiyatına sahiptir.

Esporify olarak on sekizinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere en iyi oyuncu kameralarından bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
Giriş Yap