İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Twitch Bit Olaylarında Yeni Bir Gelişme!
Trendlerdeki Yazı

Twitch Bit Olaylarında Yeni Bir Gelişme!

Twitch bit-scam olaylarına yeni bir ilerleme kaydedildi. İşte Detaylar...

featured

2021 yılının son çeyreğinde ülkemizde gelişen Twitch bit olayı dünya genelinde de gündeme gelmişti. Olayın gelişmesinden bu yana hiçbir şekilde yaptırım sağlanmamıştı. Twitch bu konuda yayıncılarına yaptırım sağlamasa da bazı beyaz şapkalı hacker grupları Twitch’in datasını paylaşarak işin içindeki yayıncıları ifşa etmişti. Dataların paylaşılmasıyla hangi yayıncının ne kadar bit bağışı aldığını, ne kadar abone bağışı aldığı bir bir ortaya çıkmıştı. Ünlü Twitch yayıncısı Ahmet “Jahrein” Sonuç, durumu TBMM’ye kadar taşımıştı ancak bu zamana kadar bir hareket gerçekleşmemişti.

Uzun çalışmalar sonrası 4 Ocak 2022 Salı (Bugün) günü Emniyet Müdürlüğü eşzamanlı olarak birkaç ilde operasyon düzenledi. Emniyet güçleri Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Manisa ve Muğla’da ikamet ettiği tespit edilen Twitch yayıncıları için eş zamanlı operasyon ile toplam 44 şüpheliyi tespit ederek kıskıvrak yakalayarak sorgulama işlemlerinin başlatılması için Emniyet departmanlarına sevk edilerek işlemleri başlattı.

44 şüphelinin içerisinde 4 şüpheli halen daha yakalanmamış, yakalanan 40 şüpheli İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edilerek işlemlerin başlatıldığı öne sürüldü.

Esporify olarak yetmiş ikinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere Twitch bit olayında gerçekleşen gelişmeden bahsettik. Umarız hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Furkan Kalemkaş
    3 gün önce

    Güzel konu eline sağlık🔥 🔥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir