Çocukluğumuzun Efsane Oyunu: #1 NFS Most Wanted

 Çocukluğumuzun Efsane Oyunu: #1 NFS  Most Wanted
Okunuyor Çocukluğumuzun Efsane Oyunu: #1 NFS Most Wanted

Oyun dünyasına damga vuran Need for Speed efsanesi, her versiyonuyla dünyanın en çok oynanan yarış oyunları arasında ilk sırada yer alıyor. NFS serisinin ilk oyunu 31 Ağustos 1994 tarihinde yayınlanmıştı. Yaklaşık 30 yıla yayılan uzun bir süreçte oyun dünyasının gelişimine de yön veren NFS serisinden bazı versiyonları efsane olarak dijital dünyada önemli bir yere sahiptir. Bu oyunların başında da bir neslin modifiyle tanışıklığının çıkış noktası olan Need for Speed: Most Wanted oyunu oldu. Dünyanın en iyi NFS oyunu olarak kabul edilen NFS Most Wanted 2006 yılında piyasaya sürülmüştü. Hatta o günden bugüne dek dünyada 16 milyon kopya satma başarısını yakalamıştı.

NFS Most Wanted’da Ana Tema Polisler!

NFS Most Wanted Polis Arabası – Dodge Challanger SRT HELLCAT

2006 yılında piyasaya sürüldüğü ilk dönemde oyuncular, serinin diğer oyunlarındaki modifiye olgusunun ön planda olmasından farklı bir temayla karşılaşıyordu. Görünümleriyle kendisine aşık eden tasarımlara sahip birbirinden süslü ve hızlı otomobillerle, gecenin karanlıklarında son sürat ilerleyen araçlar, eşsiz bir deneyim sunuyor. Gecenin karanlığında motorlarının güçleriyle sessizliği yırtan son sürat ilerleyen araçlar, peşlerine takılan polis araçlarının çakarlarıyla ışıldamaya başlıyor. Son sürat ilerleyen araçların peşindeki polislerden kaçan oyuncular, “Most Wanted” olabilmek için mücadele ediyor.

Bir kariyer modu sunan NFS Most Wanted oyununda, araçları iyi tanımak polislerden kaçışın en temel noktasını oluşturuyor. Açık dünya aksiyonuyla polislerden kaçış yöntemlerinde tamamen özgürce hareket edebilme şansını yakalıyor.

Durmaksızın Devam Yarışlar

Bir yarış oyunu için ritmi düşüren en temel faktörlerden birisi de lobi ekranları oluyor. Heyecan dolu bir yarışla yakalanan heyecan ve adrenalin, gelen ve uzun süren lobi ekranıyla ciddi bir ritim sorununa neden olabiliyor. İşte NFS Most Wanted bunu ortadan kaldırarak, kesintisiz çoklu oynanış deneyimini en iyi şekilde yansıtıyor.

Her yarış oyunu özel araçlarıyla efsaneler yaratmayı başarıyor. İşte NFS Most Wanted’da her zaman bilinen BMW efsanesini çok daha özel hale getiren “BMW M3 GTR” aracıyla dikkat çekmeyi başardı. Üzerine araca özel oyun içerisindeki muhteşem hikaye, araca ulaşmadaki istek ve mücadele tutkusunu daha da yukarıya çekerek, yarış oyunları tarihinde bu aracın yerinin çok daha özel olmasına neden oluyor.

Esporify olarak üçüncü yazımız ile karşınızdayız. Sizlere çocukluğumuzun efsane oyunu olan NFS Most Wanted serisinden bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
Giriş Yap