1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Çocukluğumuzun Efsane Oyunu #2 NFS Underground 2

Çocukluğumuzun Efsane Oyunu #2 NFS Underground 2

featured

Dünyanın en çok oynanan ve en çok tanınan yarış oyunu dendiğinde ilk akla gelen Need For Speed serisi geliyor. Tüm oyunları birbirinden göz alıcı tasarımlara sahip arabalarının yanı sıra son derece etkileyici ve başarılı oyun mekanikleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca serideki bazı oyunlar, konusu ve kurgusu itibariyle de oyuncu kitlesinin efsaneleri arasında kendisine yer buluyor. Özellikle çocukluğumuzun efsane oyunu olan Need For Speed Underground 2 bunlardan birisi oluyor. NFS Underground 2 farklı oyun platformlarında oynanabilirliği bulunan “Electronics Arts” tarafından geliştirilmiş bir yarış oyunudur.

Devasa Şehir Haritasında Yarış Deneyimi

Bir oyunu en güzel kılan şeyler görselliği, konusu ve mekaniği olduğu kadar oyuncuyu ne kadar özgür bırakabildiği ile de doğru orantılıdır. Yani oyun tutkunlarının oyun haritasında rahatlıkla hareket edebilme kabiliyetine sahip olması beklenir. İşte devasa haritasıyla bilinen ve dünyanın en popüler oyunlarından “Grand Theft Auto” ile kıyaslanabilecek büyük bir şehir haritasına sahipti. NFS Underground 2 büyük şehir haritasının her noktasında birbirinden eşsiz ve heyecanın doruk noktasında olduğu yasa dışı yarışları deneyim edebilme fırsatı sunuyor.

Oyunculara özgürce hareket kabiliyeti kazandırma konusunda sınırları zorlayan NFS Underground 2 o döneme dek yarış oyunlarında pek karşılaşılmayan esnekliği sunuyor. Öyle ki oyuncular toplamda 70 milyar farklı kombinasyon yaratabileceği parçadan yararlanarak, araç modifikasyonunu özgürce gerçekleştirebiliyor.

15 Milyondan Fazla Satış

NFS Underground 2 – Honda S2000 VTEC

Bu eşsiz özelliklere sahip NFS Underground 2 oyunu, tüm dünyada 15 milyondan fazla kopya satma başarısını göstermiştir. Bir neslin arabalara, yarış ve hıza olan tutkusunu en özel şekilde hissetmesini ve deneyim etmesini sağlamasıyla efsane yarış oyunları arasındaki yerini almıştır. NFS Underground 2 denilince özellikle bir neslin aklına ilk olarak “Acura/Honda Integra Type R” otomobil modeli geliyor. Yüksek kontrol kabiliyeti, şık tasarımı ve yüksek hız kapasitesiyle oyuncuların bir numaralı araç tercihlerinden birisini oluşturuyordu. Tabii ki “Dodge Neon”, “Honda Civic Si Coupe”, “Honda S2000 AP1” ve “Mitsubishi Eclipse GSX” otomobilleri de hem tasarımlarının gerçekliğe en uygun olması hem de teknik özellikleri nedeniyle NFS tutkunlarının unutamayacağı araçlar arasında yer alıyor.

Esporify olarak beşinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere çocukluğumuzun efsane oyunu olan NFS Underground 2 serisinden bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Piyero

    Bu oyunu oynamayan var mı çok güzel bir oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir