CS:GO’dan Yeni Bir Operasyon Daha! (Operation Riptide)

 CS:GO’dan Yeni Bir Operasyon Daha! (Operation Riptide)
Okunuyor CS:GO’dan Yeni Bir Operasyon Daha! (Operation Riptide)

CS:GO, Kırık Diş Operasyon’undan kısa bir süre sonra Operation Riptide adı altında yeni bir operasyon çıkardı. Kırık Diş Operasyon’unda olduğu gibi 16 hafta sürecek. Operasyon ile birlikte yeni kasa, skinler, ajanlar ve çıkartmalar geldi. Yeni gelen kasanın adı ise Girdap Kasası oldu. Oyuncuları en çok heyecanlandıran ise Dust 2, Mirage, Train ve Vertigo koleksiyonlarının 2021 versiyonu çıkmış olması. Biletin (rozetin) fiyatı ise 130₺ oldu.

Operation Riptide rozetlerinin görüntüsü

Girdap jetonunu yükseltmek için haftalık görev kartlarındaki görevleri tamamlayarak yıldız kazanabilirsiniz. Kazandığınız yıldızlar ile jeton toplayabiliyorsunuz. Toplam 33 jetona sahip olduğunuzda rozetiniz gümüş, 66 jetona sahip olduğunuzda altın ve son olarak 100 yıldıza sahip olduğunuzda rozetiniz elmas olacak ve son seviyeye geliştirilmiş olacak.

VALVE, Operasyon İle Birlikte Yeni Modlar Getirdi

Valve, bu operasyon ile yeni oyun modlarını da oyuncularına sundu. CS1.6 gibi serüvenlerde Anti Teröristler’in kullandığı kalkanlı bir mod geldi. Valve, bu modun adını “Polis Kalkanı” olarak adlandırdı. Bu mod rekabetçi atmosferinde oynanacak. Bu rekabetçi moda yeni özellikler de eklendi. Kısa süreli ve uzun süreli rekabetçi modları eklendi. Kısa süreli rekabetçi mod basit eğlence modu gibi kısa sürüp 9 round kazanan takım galip geliyor. Uzun süreli rekabetçi mod ise CS:GO oyuncularının bildiği klasik rekabetçi modu gibi oldu.

Yeni Ölüm Maçı Modları

  • Takım VS Takım; Bu ölüm maçı modunda CT ve T takımlarının toplam skoru baz alınıp hedefe ulaşan takım kazanacak.
  • Herkes Tek; Deathmatch (Ölüm Maçı) sunucularından tanıklık edeceğiniz gibi herkes tek oluyor ve hedefe ulaşan bireysel oyuncu birinci olacak. Aynı zamanda hem T hem CT oyuncularını öldürebiliyorsunuz. FFA DM dediğimiz modun aynısıdır.
  • Klasik; Bildiğimiz resmi CS:GO ölüm maçı modudur. Tanımlanan 10 dakikanın sonunda en çok puan toplayan oyuncu birinci olacak.

Bir Yeni Özellik Daha!

Artık bombalar da takım arkadaşları arasında droplanabilecek. Tüm oyun modlarında aktif edilen bu özellikle birlikte oyuncular takım arkadaşlarına el, molotof, yanıltıcı, flash bombası gibi bomba türlerini droplayabilecek.

Güncelleme İle Gelen Bazı Değişiklikler

  • Silahlar; M4A1-S vücuda daha fazla hasar verebilecek. Deagle ise tam tersi vücuda verdiği hasar azaltıldı. Çift Beretta’nın fiyatı ise azaltıldı.
  • Harita; Dust 2’de T takımının doğduğu alandan artık orta (mid) bölgesini görebilmeleri engellendi. Ayrıca operasyona özel Insertion 2, Basalt, County, Ravine ve Extraction isimleriyle 5 yeni harita eklendi.
  • Modlar; Yıkım modu artık daha hızlı bitecek şekilde ayarlandı. Silah Yarışı’nda ise silahların sırası değiştirilerek seri puan aldığınızda artık sağlık iğnesi ödülü alınabilecek.

Operation Riptide, resmi bilgilere göre 20 Şubat 2022 tarihinde son bulacak.

Esporify olarak yirmi altıncı yazımız ile karşınızdayız. Sizlere CS:GO’ya yeni gelen operasyon (Operation Riptide) ile gelen büyük güncellemeden bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle