1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Denizciliği Oyuna Taşımak Sea Of Thieves Efsanesi

Denizciliği Oyuna Taşımak Sea Of Thieves Efsanesi

featured

Deniz tutkusunu en gerçekçi deniz savaşları deneyimiyle yaşamak isteyenler için eşsiz bir oyun Sea Of Thieves oyunu, son döneme damga vuruyor. Oyuncuların çevrimiçi olarak mücadelelere katılabildiği ve son derece keyifli deniz savaşı mücadelesi deneyimi sunan oyun, korsan temasına sahiptir. Online korsancılık oyunu olarak tanıtılan Sea Of Thieves, detaylara göstermiş olduğu özen sayesinde son derece kaliteli ve oldukça gerçekçi bir deneyim sunan oynanışa sahiptir. Bu özelliği de günümüzde çevrimiçi oyunlar arasında konusu ve teması itibariyle en farklı online oyunlardan birisi konumunda bulunuyor.

Sea Of Thieves, 2018 yılında piyasaya sunulmuştur. Rare şirketi tarafından geliştirilen ve “Microsoft Studios” tarafından “Microsoft Windows” ve “Xbox One” oyun platformu için sunulmuştur. Oyuncular, oyunu “BŞN” yani birinci şahıs bakış açısıyla oynayabiliyor. Korsan temasında denizin kralı olabilmek için mücadele veriliyor. Her detayın çok ince eleyip sık dokunulmuş olması kabaca bir korsan temasından çok daha fazlasını sunuyor. Denizciliğin felsefesini ve gerçekliğini en iyi şekilde yansıtacak detaylarında bulunuyor olması oynanış esnasında gerçekten bir korsan gemisine kaptanlık eden en azılı bir korsan gibi hissettiriyor. Özellikle zaman içerisinde birlikler ve yanı sıra verilen savaşlar ile elde edilen ganimetlerin götürdüğü başarılar oyunun oynanış kalitesini daha da arttırıyor.

Sea Of Thieves Türkçe Dil Desteği Geldi mi?

Tüm dünyada en çok oynanan çevrimiçi korsan oyunu Sea Of Thieves, Türkiye’de de yüksek sayıda oyuncu kitlesine sahiptir. Türkiye’de de bu denli yoğun şekilde oynanıyor olmasına karşın Sea Of Thieves Türkçe dil desteği henüz yayımlanmadı. Türk oyuncuların oynanış esnasında fazlasıyla zorluk yaşayabilmesine neden olan bu durum kısa bir süre önce çözüldü.

Çok uzun zamandır beklenen Sea Of Thieves Türkçe dil desteği geldi. Ancak biraz karmaşık bir şekilde geldi. Çünkü resmi olarak oyuna Türkçe dil desteği getirilmedi. Ancak oyun güncellemesiyle bu özellik geri planda getirilmiş görünüyor. Zira oyundaki son güncellemenin ardından bir oyun dosyasını düzenleyerek, Türkçe yapmak mümkün oluyor. İşlem genel olarak pek çok işlemi uyguladığınız bir alan olması sebebiyle oyun açısından uygunsuz veya yasa dışı olmadığından ban gibi riskler kesinlikle söz konusu değildir.

Bu işlem için;

  • Klasör arama kısmına “ %localappdata% ” yazmanız gerekiyor(tırnak işaretleri olmadan).
  • Açılan klasörde “AppData\Local\Athena\Saved\Config\WindowsClient\GameUserSettings.ini” dosyasını açmalısınız.
  • Açtığınız dosyada en aşağıya inerek, bir boşluk vermeli ve “[/Game/Blueprints/Core/BP_ApplicationSettings.BP_ApplicationSettings_C]Gamelanguage = 14.” (yine tırnak işaretleri olmadan) yazarak dosyayı kaydedip, kapatın.

Bu sayede Sea Of Thieves Türkçe olarak oynanmaya başlanabiliyor.

Esporify olarak dokuzuncu yazımız ile karşınızdayız. Sizlere denizciliği oyuna taşıyan efsane oyun Sea of Thieves’i nasıl Türkçe dil yapılacağından bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 ay önce

    Birçoğumuzun jack sparrowdan özenip oynayamadığımız oyun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir