İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Prison Break Fanlarını Sevindirecek Oyun (Prison Break The Conspiracy)

Prison Break Fanlarını Sevindirecek Oyun (Prison Break The Conspiracy)

featured

Tüm dünyada büyük bir fırtına yaratan Prison Break dizisi bir döneme damga vurmayı başarmıştı. Dünyanın her yerinde büyük hayran kitlelerine ulaşan ve yüksek izlenme seviyelerini yakalayan Prison Break dizisi, 2005 yılında yayımlanmaya başlamıştı. Bir dahi olan Micheal Scofield’in hikayesinin konu edinildiği bir hapishane temalı dizidir. Michael Scofield, Lincoln Burrows ve diğer tüm karakterleriyle gönüllerde taht kuran dizi 5 sezon 90 bölümün ardından final yapmıştı. Diziyi özleyen fanlarını sevindiren gelişme ise video oyunuyla geldi. “Zootfly” şirketi tarafından geliştirilen ve “Deep Silver” tarafından piyasaya sunulan Prison Break The Conspiracy oyunu, Prison Break tutkunlarına özel bir deneyim sunuyor.

Prison Break The Conspiracy Konusu Diziden Biraz Farklı

Prison Break: The Conspiracy Oyunundan Bir Kare

Prison Break tutkunları için geliştirilen oyun, öyküsü bakımından diziyle biraz farklılıklar içeriyor. Öncelikli olarak dizideki baş karakterimiz ve olayların gidişatının ana noktasında bulunan sevilen karakter Michael Scofield, oyunda yönetilebilen karakter değil. Yani oyunda bu karakter var ancak bizim karakterimizin hedef kapsamında bulunan bir karakter olarak yer alıyor.

Prison Break dizisinde Michael Scofield karakterinin kardeşini hapishaneden kurtarabilmek amacıyla verdiği mücadele konu ediniliyordu. Ancak Prison Break The Conspiracy oyununda biz bu mücadelenin başarıya ulaşmasını önleyebilmek için mücadele veriyoruz. Oyunda yönlendirdiğimiz karakter “Tom Paxton” isminde bir ajandır. Göstermelik bir şekilde hapishaneye atılan ve burada kardeşini hapishaneden kaçırmaya çalışan Michael’a karşı gizli gizli bilgi topluyor ve ne yapacağını çözmeye çalışıyoruz.

Oyunda başkahramanımızın bu gizli görevi süresince de Prison Break dizisini izleyen herkesin çok aşina olacağı karakterler ile de birbirinden farklı olay örgüleri içerisinde kendimizi buluyoruz. Oyunun bir diğer önemli ve Prison Break fanlarının hoşuna gidecek özelliği ise dizide olayların geçtiği hapishaneye birebir hapishane tasarımının bulunmasıdır. Koğuşları, bahçesi ve diğer alanlarıyla dizidekiyle birebir olarak tasarlanan hapishanede hem filmi yad edecek hem de keyifli bir gizli görevdeki ajan oyunu deneyimini yaşayacaksınız. Prison Break The Conspiracy oynanış mekaniğinin klasikleşmiş yapıda olması da video oyunlarıyla fazla ilişkisi olmayanlar açısından bile keyifli bir oynanış deneyiminin yakalanmasını sağlıyor.

Esporify olarak sekizinci yazımız ile karşınızdayız. Sizlere Prison Break The Conspiracy oyunundan bahsettik. Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi okumalar!

Yorum Yap
İçeriği Nasıl Yorumluyorsun?

Yorum Yap